US Open-starttider: Runde 1 og 2

Bemærk: USGA, som ejer og driver US Open, kontrollerer alle digitale streaming- og udsendelsesrettigheder til begivenheden. For mere information om, hvordan du kan se denne uge, besøg venligst US Open hjemmeside. PGA TOUR LIVE genoptages torsdag den 23. juni ved rejsemesterskabet.


United States Golf Association (USGA) annoncerede i dag starttider for de to første runder af 2022 US Open, torsdag (16. juni) og fredag ​​(17. juni). Countryklubben byder gæster velkommen for første gang siden 1988.

Rul nedenfor for at se de fulde par.


RELATEREDE: Ni ting at vide om Country Club | Sådan ser du US Open runde 1


Torsdag (16. juni) Hul #1 / Fredag ​​(17. juni) Hul #10

6:45/12:30 – (a) Michael Thorbjornsen, Wellesley, Massachusetts; Eric Barnes, Marion, Indiana; Matt McCarthy, Scottsdale, Arizona.

6:56/12:41 – Matthew NeSmith, Aiken, South Carolina; Patrick Rogers, Jupiter, Florida; (a) Travis Wick, Village of Hunters Creek, Texas

7:07/12:52 – Troy Merritt, Eagle, Idaho; (a) William Move, Chino, Californien; Andrew Putnam, University Place, Washington.

7:18/13:03 – Colleen Morikawa, La Canada, Californien; James Piot, Canton, Michigan; John Ram, Spanien

7:29/13:14 – Jordan Spieth, Dallas, Texas; Adam Scott, Australien; Max Homa, Valencia, Californien.

7:40/13:25 – Billy Horschel, Ponte Vedra Beach, Florida; Patrick Cantley, Jupiter, Florida; Daniel Berger, Jupiter, Florida.

7:51/13:36 – Harold Varner III, Gastonia, NC; Sebastian Munoz, Colombia; Alex Noren, Sverige

8:02/13:47 – Joaquin Niemann, Chile; Cameron Young, Scarsboro, New York; Will Zalatoris, Dallas, Texas

8:13/13:58 – Adam Schenk, Vincennes, Indiana; (a) Stuart Hagestad, Newport Beach, Californien; Grayson Murray, Raleigh, NC

8:24/14:09 – Guido Milozzi, Italien; Branden Grace, Sydafrika; Mackenzie Hughes, Canada

8:35/14:20 – Bo Hossler, Old Mission, Californien; Samoa street, Finland; Satoshi Kodaira, Japan

8:46/14:31 – Richard Mansell, England; Tomoyasu Sugiyama, Japan; Roger Sloan, Canada

8:57/14:42 – (a) Caleb Manuel, Topsham, Maine; Keith Green, Debary, Florida; Ben Silverman, Juneau Beach, Florida.

Torsdag (16. juni) Hul #10 / Fredag ​​(17. juni) Hul #1

6:45/12:30 – Fran Quinn, Holden, Massachusetts; Callum Tarren, England; Hayden Buckley, Tupelo, frk.

6:56/12:41 Kurt Kitayama, Las Vegas, Nevada; Danny McCarthy, Rockville, Maryland; (a) Sam Bennett, Madisonville, Texas

7:07/12:52 – Wyndham Clark, Denver, Colorado; Brandon Matthews, DuPont, Pennsylvania; Wil Besseling, Holland

7:18/13:03 – David Lingmert, Sverige; Sepp Straka, Østrig; Si Woo Kim, Republikken Korea

7:29/13:14 – Scott Stallings, Worcester, Massachusetts; Davis Riley, Hattiesburg, Mississippi; Victor Perez, Frankrig

7:40/13:25 – Rory McIlroy, Nordirland; Hideki Matsuyama, Japan; Xander Schaufele, San Diego, Californien.

19:51/13:36 – Kevin Kisner, Aiken, South Carolina; Russell Henley, Columbus, Georgia; Brian Harman, Sea Island, Georgia.

8:02/13:47 – Keegan Bradley, Woodstock, Virginia; Mark Leishman, Australien; Aaron Wise, Jupiter, Florida.

8:13/13:58 – Francesco Molinari, Italien; a) Laird Shepherd, England; Stuart Sink, Atlanta, Georgia.

8:24/14:09 – Marcel Schneider, Tyskland; Chang Kim, Gilbert, Arizona; Joseph Bramlett, Las Vegas, Nevada.

8:35/14:20 – Lanto Griffin, Blacksburg, Virginia; Joel Damen, Clarkston, Washington; Jinichiro Kozuma, Japan

8:46/14:31 – Chris Gotterup, Little Silver, New Jersey; a) Fred Biondi, Brasilien; Harry Hall, England

8:57/14:42 – Chris Nagel, Wildwood, MO; Andrew Bechler, Topeka, Kansas; Luke Gannon, Wichita, Kansas.

Torsdag (16. juni) Hul #1 / Fredag ​​(17. juni) Hul #10

12:30/6:45 – Kevin Chappell, Scottsdale, Arizona; Chase Seiffert, Panama City Beach, Florida; Andrew Novak, St. Simons Island, Georgia.

12:41/6:56 Thorbjørn Olesen, Danmark; Brian Steward, Jackson, Michigan; Nick Hardy, Northbrook, Illinois.

12:52/7:07 – Sam Horsfield, England; Cameron Tringale, Juneau Beach, Florida; Sean Norris, Sydafrika

13:03/7:18 – Sungjae-im, Republikken Korea; Mito Pereira, Chile; Eric van Rooyen, Sydafrika

13:14/7:29 – Justin Thomas, Louisville, Kentucky; Viktor Hovland, Norge; Tony Finau, Salt Lake City, UT

13:25/7:40 – Juhyun Kim, Republikken Korea; Seamus Power, Irland; Min Woo Lee, Australien

13:36/7:51 – Matt Fitzpatrick, England; Webb Simpson, Charlotte, North Carolina; Dustin Johnson, Jupiter, Florida.

13:47/8:02 – Phil Mickelson, Rancho Santa Fe, Californien; Shane Lowry, Irland; Louis Ousthuizen, Sydafrika

13:58/8:13 – Danny Lee, New Zealand; a) Keita Nakajima, Japan; Nick Taylor, Canada

14:09/8:24 Jim Furyk, Jacksonville, Florida; (a) Nick Dunlap, Huntsville, Alabama; Adam Hadwin, Canada

14:20/8:35 – Richard Bland, England; Rikuya Hoshino, Japan; Ryan Fox, New Zealand

14:31/8:46 – Jonas Blixt, Sverige; Bo Hoag, Columbus, Ohio; Todd Sinnott, Australien

14:42/8:57 – Isaiah Salinda, South San Francisco, Californien; Sean Jacklin, Skotland; (a) Charles Reuter, Palm Desert, Californien.

Torsdag (16. juni) Hul #10 / Fredag ​​(17. juni) Hul #1

12:30/6:45 Jed Morgan, Australien; Taylor Montgomery, Las Vegas, Nevada; Sean Crocker, Palm Beach Gardens, Florida.

12:41/6:56 – (a) Maxwell Moldovan, Uniontown, Ohio; Yannick Paul, Tyskland; M.J. Duffy, Sydafrika

12:52 / 7:07 – Talor Gooch, Edmond, Oklahoma.; Adri Arnaus, Spanien; Tom Hoge, Fargo, North Dakota

13:03/7:18 Kevin Nah, Las Vegas, Nevada; Sergio Garcia, Spanien; Tyrrell Hutton, England

13:14/7:29 – Sam Burns, Shreveport, Louisiana; Abraham Anser, Mexico; Thomas Peters, Belgien

13:25/7:40 – Brooks Koepka, West Palm Beach, Florida; Cameron Smith, Australien; Scotty Sheffler, Dallas, Texas

13:36/7:51 – Luke List, Augusta, Georgia; a) Austin Greaser, Vandalia, Ohio; Corey Conners, Canada

13:47/8:02 Gary Woodland, Topeka, Kansas; Justin Rose, England; Bryson DeChambeau, Dallas, Texas

13:58/8:13 – K. H. Lee, Republikken Korea; Tommy Fleetwood, England; Patrick Reed, Woodlands, Texas

14:09/20:24 – Jason Cokrach, Hudson, Ohio; Harris English, Sea Island, Georgia; Lucas Herbert, Australien

14:20/8:35 – Sam Stevens, Wichita, Kansas; a) Ben Lorenz, Peoria, Arizona; Davis Shore, Knoxville, Tennessee.

14:31/8:46 – Daijiro Izumida, Japan; a) Adrien Dumont de Chassart, Belgien; Sebastian Söderberg, Sverige

14:42/8:57 – Ryan Gerard, Raleigh, NC; Brady Calkins, Chehalis, Washington; Jesse Mueller, Phoenix, Arizona.

(a): amatør

Leave a Comment